Používá technologii služby Blogger.

Vyhledávání

BOTANICAL GARDEN


Jsem asi dost pozadu, ale tohle bylo poprvé, kdy jsem navštívila botanickou zahradu v Praze.Do zahrady jsme vyrazili v pondělí, asi právě i proto, že jsem tam nikdy nebyla a prostě nás napadlo, že by to mohlo být fajn místo na "výlet".

Do zahrady jsme vyrazili až někdy ve 2 hodiny odpoledne, po tom, co jsme si dali fajn oběd.

Nejprve jsme prošli část zahrady venku, včetně japonské, která byla naprosto boží!

Pak jsme se ale hned vydali do skleníky. Cesta k tomu byla docela fun, protože jsme to nemohli najít. Respektive tam byly uzavřené cesty a muselo se úplně vyjít a jít venkem, takže to všechny návštěvníky docela zmátlo.

Ale naštěstí jsme s tím neměli takové potíže, a našli to hned. K našemu štěstí jsou tam zrovna do 18. 7. motýli a takhle zpětně musím říci, že kdyby tam nebyly, je to docela nuda, ale takhle bylo super, snažit se je vyfotit a celkově objevovat všechny druhy.

Po zahradě jsme zašli do místní vinice na víno a musím říci, že bylo luxusní! Po skleničce botaniky a rulandského šedého jsme skončili ještě u lahve rulandského šedého (láhev tam je 0,5l, takže se nebojte) a ta atmosféra, to počasí ten dena ten výhled, vše bylo naprosto skvělý.

Po botanické jsme si cestou na Vinohrady ještě půjčili Rekola, které jsem užila poprvé. Jeli jsem přes most, projeli Stromovkou a nechali kola u Výstaviště a za mě pecka, haha.

Dokonce jsem pak viděla/neviděla Ryana Goslinga, jelikož se zrovna u Výstaviště natáčelo a mi procházeli natáčením, kde jsem se zadívala do tramvaje, kde byl, jen tam bylo asi 7 dalších lidí v rouškách, takže jsem ho úplně nezaregistrovala:D

Pak už jen véča, kde jsme skončili u prasáckého kebabu, na který jsem ale předtím měla asi dva dny chuť a ještě trochu vínka, jak jinak.

Den docela užit a vinici Sv. Kláry fakt doporučuji:)


---


We visited the botanical garden in Prague on Monday while the bank holiday. We decided to go there as I have never been there.

But first things first, we had a lunch and set off there probably around two pm.

First we went thought the outside part, Japanese garden included. That one was actually sooo beautiful.

Then we went to the greenhouse, but the way wasn't that easy as we couldn't "find" it. I mean we could, but the ways were closed so we needed to get out of this outside part totally and go around. Lot of people were confused, luckily it didn't take so much time for us to find out the way.

When we arrived we were happy that we have another luck, as the butterflies were there! They are there actually till 18th July, so you still got a chance. To be honest, it would have been a little boring without the butterflies.

After that we went to the local vineyard to have some wine. He went for the botanic one, I went for Pinot Gris, which we ended up with at the end. We bough a bottle of Pinot Gris, but the bottle is just 0,5 litre there so don't worry. The light, the atmosphere, the wine, the view, everything was just the best.

After that we also did a thing I have never done - renting a rekolo. We biked from the botanical garden, through Stromovka park to Výstaviště where we parked the bikes.

I also saw/unsaw Ryan Gosling as we went through the area where they were filming. I looked into a tram where he was, but as he was there with other seven people and worn the mask I really haven't noticed him haha.

For a dinner we had kebab as I was craving him for two last days before that day and of course a bit of wine.

It was such a great day and I really enjoyed it. By the way, highly recommend the St. Clara's vineyard.

Žádné komentáře